E-posti turvalisuse tagamine

Küberrünnakute paljude vormide hulgas on e-kirjad endiselt populaarseim viis pahavara edastamiseks. Õngitsemine, lunavara, nuhkvara, reklaamvara ja muud pahatahtlikud failid saabuvad teile soovimatute e-kirjadega. Seetõttu mängib e-posti turvalisus üliolulist rolli kaitsel tänapäevaste veebiohtude eest.

2019. aasta Verizon'i andmerikkumiste uurimise aruande kohaselt moodustasid aasta jooksul peaaegu kolmandiku kõigist turvarikkumistest andmepüügirünnakud. Igaks juhuks täpsustame, et andmepüügirünnakud viitavad pahatahtlikele e-kirjadele, mis meelitavad kasutajaid edastama kurjategijatele isiklikke andmeid. See juhtub siis, kui ründajad esitavad pahatahtlikku sisu õige veebilehena. Tänapäeval muutuvad seda tüüpi rünnakud kasutada olevate tööriistade ja mallide tõttu üha problemaatilisemaks.

Märkimisväärseid probleeme ei tekita ainult andmepüük, vaid ka muud küberrünnakute vormid nagu lunavara ja nuhkvara. Eriti kui tegemist on e-kirjadega. Erinevate tööriistade ja meetodite lai kättesaadavus tähendab, et tõenäoliselt langeb nende rünnakute ohvriks rohkem kasutajaid. Arikeskkonnas võib see kaasa tuua katastroofilisi tagajärgi.

E-posti teenuse pakkujad on juba tunnistanud turvafunktsioonide uuendamise olulisust. Seetõttu pakutakse nendele teenustele nüüd rohkem turberakendusi kui mõne aasta eest. Kui kasutate Gmaili, olete ilmselt märganud e-posti allkirja "viirustevaba - avastilt".
Mida te peaksite teadma E-posti turvalisuse tagamisest

Ent e-posti turvalisuse juurutamine tähendab palju enamat e-posti teenuse vaiketurbefunktsioonidest. Rämpspostikaitse ja viirusetõrjekontroll on vaid kaks e-posti turvalisuse mehhanismi. Märgime ära veel mõned olulised funktsioonid.

 • “Saatjapoliitika karkass” (Sender Policy Framework, lühidalt SPF)

  Tegemist on e-posti autentimismeetodiga, mis määratleb meiliserverid, kellel on lubatud teie domeenile e-kirju saata. SPF aitab kaitsta teie domeeni saatja andmete võltsimise eest. Lisaks aitab see tagada sõnumite edastamise ettenähtud viisil. Teie domeenist meilisõnumeid saavad meiliserverid kasutavad SPF-i kontrollimiseks, kas need pärinevad ka tegelikult teie domeenist.

  Selgituseks: saatja andmete võltsimine tähendab seda, et rämpspostitajad sunnivad teie domeeni / organisatsiooni saatma võltsteateid, mis näivad tulevat teie ettevõttest. Teeseldud kirju saab kasutada pahatahtlikel eesmärkidel. Näiteks võib meiliteesklus kiirendada valeinfo, kahjuliku tarkvara edastamist pahaaimamatutele kasutajatele või meelitada inimesi avaldama tundlikku teavet. SPF aitab vastuvõtvatel serveritel kinnitada, et teie domeenist saadetud kirjad pärinevad ka tegelikult teie organisatsioonilt ja teie poolt volitatud meiliserverist.

  Lisaks aitab SPF vältida, et teie domeenist pärinevad sõnumid liiguvad rämpsposti. Pole haruldane, et e-posti teenuse pakkujad märgivad õigustatud e-kirjad rämpspostiks. See muutub veelgi problemaatilisemaks, kui tegemist on ametlike e-kirjadega. Kui teie domeen ei kasuta SPF-i, ei saa vastuvõtvad meiliserverid kinnitada, et näiliselt teie domeenist pärinevad sõnumid tulevad ka tegelikult teilt. Vastuvõtvad serverid võivad suunata põhjendatud sõnumeid adressaatide rämpsposti kaustadesse või nendest keelduda.

 • Standard domeenivõtmega identifitseeritud meil (DomainKeys Identified Mail, lühidalt DKIM)

  See standard võimaldab ettevõttel võtta vastutuse saatmisel olevate e-kirjade eest. DKIM aitab krüptograafilise autentimise abil kinnitada sõnumiga seotud domeeninime identiteeti. Nagu ametlikus dokumentatsioonis öeldakse, „DKIM lisab sõnumile uue domeeninime identifikaatori ja kasutab krüptograafiatehnikaid selle olemasolu kinnitamiseks. Identifikaator on sõltumatu kõigist muudest sõnumis olevatest identifikaatoritest, näiteks autorist väljal 'Saatja'. ”

  Teisisõnu aitab see vähendada teie domeenist väljuvate meilide võltsimist. DKIM lisab krüpteeritud allkirja kõigi väljaminevate sõnumite päisesse. Allkirjastatud sõnumeid saavad e-posti serverid kasutavad DKIM-i sõnumi päise dekrüpteerimiseks ja kinnitavad, et sõnumit ei muudetud pärast selle saatmist.

 • Poliitika domeenipõhine sõnumiautentimine, -teavitus ja -vastavus (Domain-based Message Authentication, Reporting, and Conformance ehk DMARC)

  DMARC aitab e-posti saatjatel ja vastuvõtjatel sissetulevaid kirju kontrollida, autentides saatja domeeni. DMARC määratleb ka toimingud kahtlaste sissetulevate sõnumite vastuvõtmiseks.

  DMARC-kontrolli läbimiseks on kaks etappi. Esiteks peavad sissetulevad kirjad olema autentitud SPF-i ja / või DKIM-iga. Seetõttu peaksid kasutajad enne DMARC-ile keskendumist seadistama SPF-i ja DKIM-i, kuna DMARC-kontroll käivitatakse siis, kui sõnumid ei läbi SPF-i ega DKIM-i. Pärast seda peab autentitud domeen ühtuma 'Saatja' aadressi domeeniga sõnumi päises.

  Kui soovite DMARC-i kohta rohkem infot, vaadake siia.

Kuidas saab C-YBER aidata?

Google'i partnerina soovitab C-YBER kasutada e-posti saatmiseks GSuite'i, kuna see on varustatud parimate saadaolevate e-posti turvalisuse funktsioonidega. Teenus GSuite for Email pakub olulisi turvafunktsioone, näiteks eelpool kirjeldatuid. Lisaks aitavad Google'i masinõppe mudelid hoida eemal suure osa rämpspostist, andmepüügist ja pahavarast. Lisaks tasuvad selle puhul ära märkimist:

 • Gmaili andmekao kaitse.

 • S/MIME krüptimine: täiendava turvalisuse tagamiseks saate kõigile väljuvatele e-kirjadele lisada S / MIME allkirjad.

 •  TLS server-to-server andmete krüpteerimine

Hoolimata eeltoodust ei ole teenus GSuite for Email kindlasti kohustuslik (kuigi me soovitame seda). Lisaks suudab C-YBER rakendada e-posti turvalisust ka kõigi teiste e-posti teenuse pakkujate puhul. Seega, mida te ootate, võtke meiega juba täna ühendust!