Haavatavuse hindamine

Internetiajastu on toonud nupuvajutuse kaugusele laialdase valiku informatsiooni. Tehnoloogia areneb eksponentsiaalse kiirusega ning sellega koos ka küberturvalisuse olulisus. Selles, et veebilehed ja veebipõhised tooted langevad regulaarsete rünnakute ohvriks, ei ole midagi ebatavalist. Seetõttu on veebihaavatavuse skannerite vajadus olulisem kui kunagi varem. Niisiis, kuidas alustada tutvumist veebihaavatavuse skänneritega? Järgnevalt ülevaade sellest, mida peaksite teadma.
Mida peaksite veebihaavatavuste kohta teadma

Võib-olla küsite endalt, mis on veebihaavatavused või miks peaks nendele tähelepanu pöörama? Kui teemaga õigesti ei tegeleda, võib veebihaavatavus tegelikult kogu teie veebisüsteemid tervikuna kahjustada. Seega on oluline enne analüüsimist, kuidas oma veebisüsteeme seda tüüpi rünnakute eest kaitsta, nendest veebihaavatavustest aru saada. OWASP-i andmetel kuuluvad 2020. aastal 10 levinuma haavatavuse hulka järgmised,

 1. Süstimine

  See tähendab olukorda, kus ründaja saadab koodisüsti kaudu veebirakendusele kehtetuid andmeid. Idee on sundida rakendusele peale toiming, mida see ei pidanud tegema. Süstimise tüüpidest kõige halvema kuulsusega on SQL-i süstid.

 2. Rikutud autentimine

  Nagu nimi ütleb, on tegu veebisüsteemi vigase autentimise mehhanismiga. Selle tulemusena võivad ründajad võimaliku juurdepääsu saamiseks kasutada jõuründeid.

 3. Tundlike andmete avaldamine

  See on olukord, kus algselt kaitstud andmed satuvad turvameetmete puudumise tõttu ohtu. Paaril viimasel aastal on see olnud üheks levinumaks haavatavuse tüübiks, eriti suurettevõtetes.

 4. XML välisolemrünne (XXE)

  XXE on seda tüüpi rünne, mis on suunatud XML-sisendit parsiva rakenduse vastu. XML-sisendit, mis sisaldab viidet välisele üksusele, töödeldakse siin nõrgalt konfigureeritud XML-parseri kaudu.

 5. Rikutud juurdepääsu kontroll

  Veebikeskkonnas viitab juurdepääsu kontroll veebisüsteemi kasutajatele kättesaadava juurdepääsu ulatuse määratlemisele. Näiteks võib süsteemi omanik nõuda täielikku administraatori juurdepääsu, samas kui tavakasutaja sellist spetsiifilist juurdepääsu üldse ei vajaks. Rikutud juurdepääsu kontrolli puhul selline juurdepääsu ulatuse määratlemine puudub. Selle tulemusena võib veebisüsteem langeda pahatahtlike kasutajate kätte.

 6. Valesti konfigureeritud turvalisusseaded

  Siin kasutavad ründajad ära kõiki turvalisusega seotud süsteemi valesid seadeid. Kaitsmata failidest ja kataloogidest alates ja lõpetades parandamata vigadega.

 7. Saidiülene skriptimine (Cross Site Scripting, XSS)

  Tegemist on peamiselt pahatahtlike kliendipoolsete skriptide sisestamisega veebilehele. XSS kasutab pahatahtlike skriptide levitamiseks veebilehte. Kui see teile huvi pakub, oleme XSS-ist juba rääkinud seoses Gmaili sarnase haavatavusega.

 8. Ebaturvaline objektimine

  Selles kontekstis viitab objektimine baitstringide objektideks teisendamise protsessile. Ebaturvaline objektimine võimaldab ründajatel süsteemi ohustada.

 9. Teadolevate haavatavustega komponentide kasutamine

  Paljud sisuhaldussüsteemid ja muud veebisüsteemid väljastavad pidevalt süsteemivärskendusi. Kuid kasutajad ignoreerivad neid värskendusi sageli või viivitavad paigaldamisega ja jätkavad vananenud tarkvara kasutamist. Seetõttu pole ründajatel vaja teha muud, kui neid olemasolevaid haavatavusi ära kasutada. Selliste süsteemide nagu WordPress puhul on see tavapärane nähtus.

 10. Ebapiisav logimine ja jälgimine

  On ülioluline, et veebilehel oleks loodud õige logimis- ja jälgimisprotsess. See võimaldab paremini kontrollida, aitab märgata ebaharilikke tegevusi ja võtta tarvitusele vajalikke meetmeid. Hooletus selles küsimuses jätab ründajatele ainult rohkem võimalusi, mida ära kasutada.

Ma ei ole kindel, kas minu veebileht on piisavalt turvaline. Mida peaksin tegema?

Loomulikult on veebihaavatavusi märksa enam, kui OWASP-i välja toodud 10 levinumat. Kuid on oluline mõista, kui ulatuslikult veebihaavatavused võivad veebilehte kahjustada. Ükski veebileht ei saa oma turvalisust 100% tagada. Siiski saab alati võtta tarvitusele ennetavaid meetmeid, et tagada oma veebilehe võimalikult hea kaitse. Siin tulevad mängu veebihaavatavuse skännerid.

Veebihaavatavuste kontrollimise protsess on mahukas. Lihtsamalt öeldes kasutab protsess spetsiaalseid tööriistu ja vastavate oskusteadmistega spetsialiste, et tuvastada veebilehe nõrgad kohad ja pakkuda välja sobivaid ennetavaid meetmeid. Võib-olla ei tea te, kui haavatav teie veebileht on, kuid professionaalne veebihaavatavuse kontrollimise protsess selgitab selle välja. Kui tahaksite teada, kust sellist teenust leida, siis ei ole vaja enam otsida. Meie C-YBER-is pakume maailmatasemel veebihaavatavuse kontrollimise teenust.

Laske C-YBER-il enda eest hoolitseda

Teil tuleb teha järgmist. Esiteks peate oma probleemiga seoses võtma ühendust meie meeskonnaga. Võite meile kirjutada e-posti aadressil info@c-yber.ee või helistada telefonil (+372) 602 3532. Ärge muretsege, oleme sõbralikud!

Kui oleme saanud vajalikud andmed ja loa edasi tegutseda, alustame veebihaavatavuse kontrollimise protsessi. Põhiskaneerimise protsess kestab tavaliselt 24-tundi. Pärast lõpetamist edastatakse teile kui kliendile arendaja aruanne. See annab ülevaate kõigist tuvastatud turvaaukudest. Veebihaavatavuse skaneerimise teenust tellides nõustute asjaoluga, et juhul kui teie veebirakenduste jm IT-süsteemides esineb teatud puudusi või eripärasid, võib veebihaavatavuse kontrolliga kaasneda häireid teie veebirakenduste jm IT-süsteemide toimimises, mille eest C-YBER vastavalt lepingu tingimustele ei vastuta.

Kui tunnete, et peame iga üksikut kohta ja detaili põhjalikumalt uurima, pakub C-YBER sügava skaneerimise teostamist. Nagu arvata võib, on süvakontroll palju põhjalikum ja uurib paljusid võimalusi, mis pole üldisel skaneerimisel võimalikud. Kuid süvakontrolli tõhusaks läbiviimiseks peate oma veebilehele integreerima Acunetixi AcuSensori. Kui te pole kindel, kuidas seda teha, saab meie meeskond teid siin aidata.

Minnes tagasi lõpparuande, arendaja raporti juurde, kuvatakse seal kõik meie leiud ja kõik vajalikud toimingud, mida on vaja teha konkreetsete haavatavuste parandamiseks. Siiski mõistame, et mõnikord võib see ülesanne tunduda hirmutav. Eriti kui teie käsutuses ei ole tehnoloogia meeskonda, kes selliste olukordadega tegeleks. Kuid ei maksa karta, sest C-YBER on valmis aitama. Meie meeskond pakub nõustamis- ja arendusabi, et aidata teil neid probleeme nominaalse tasu eest parandada.

Vajaduse korral saame pärast paranduste rakendamist teha soodushinnaga uue skaneerimise. Selle eesmärk on kontrollida ja anda kinnitust, et haavatavused on korralikult parandatud.

Niisiis, mida te veel ootate? On aeg jätta hüvasti nende tüütute veebihaavatavustega. C-YBER on valmis, oleme teie teenistuses!