Turvalisusest lähtuv arendustegevus

Küberturvalisus hõlmab tänapäeva tehnoloogiakeskses maailmas tohutult laia valdkonda. Erinevate julgeolekuohtude vastu võitlemiseks on lugematu arv viise. Haavatavuste hindamine, läbistustestimine, e-posti turvalisuse rakendamine jms. Mõni neist rakendab küberrünnakute ohjeldamisel ettevaatusprintsiipi. Kuid enamasti ravitakse haiguse asemel sümptomeid.

Kuidas siis aaks seda haigust nii öelda ravida? Üks tõhusamaid viise selleks on turvalisusega arvestamine arendusetapis. Turvalisusest lähtuva arendustegevusega minimeeritakse sisuliselt paljud haavatavused ja muud turvaaugud, mis võivad ilmneda pärast toote / süsteemi võrku minemist.
Miks on turvalisusest lähtuv arendustegevus ettevõtetele oluline?

Turvalisusest lähtuv arendusstrateegia on tänapäeva ettevõtlusmaastikul määrava tähtsusega. OMuidugi tähendab turvalisusega arvestamine arendusprotsessi igal etapil tõenäoliselt lisa aja- ja rahakulu. Kuid need kulud toovad pikas perspektiivis kasu. Lisaks võib julgeolekukaalutlustega mittearvestamine vabalt tähendada seda, et organisatsioonid on küberrünnakutele rohkem avatud. Sellest võib kergesti kujuneda katastroof, eriti arvestades praegust pandeemiat.

Võtame näiteks Zoomi. Kui pandeemia ajendas riike kogu maailmas end sulgema, olid paljud sunnitud vastu võtma kodust töötamise strateegia. Tehnoloogia valdkonnast võimaldas seda kõige enam Zoom. Tarkvara võttis kasutusele suur hulk inimesi. Kuid peagi tekkisid valitsustel ja organisatsioonidel probleemid turvalisusega.

Tõsi, nüüdseks on olukord paranenud ja Zoomi kasutab iga päev üha rohkem inimesi Kuid nagu näitab Zoomi stsenaarium, pole haruldane, et mugavuse arvelt kannatab küberturvalisus. Kui UI/UX on ülimuslik, liigub turvalisus tootearenduses tagaistmele. See on prioriteetne vaid reageeriva, mitte ennetava meetmena.

Et tooted ja teenused töötaksid optimaalsel tasemel, peab turvalisus olema osa arendusprotsessist. Lõppude lõpuks suurendab praegune olukord ainult vajadust turvaliste toodete ja teenuste järele. Paljud inimesed kogu maailmast üritavad saavutada normaalsust oma kodu mugavusest. See tähendab, et inimesed, olenemata sellest, kas nad on asjatundlikud või mitte, sõltuvad suurel määral tehnoloogiast. Turvalisusest lähtuv arendamine ei tohiks olla organisatsioonidele valikuline kaalutlus.

Mida turvalisusest lähtuv arendustegevus tähendab?

Selle saavutamiseks on mitu võimalust. Nende hulgas on turvaline tarkvaraarenduse elutsükkel (SDLC). Põhimõtteliselt on SDLC turvaline siis, kui turvalisus on integreeritud tavalisse tarkvaraarenduse elutsüklisse. See tähendab, et turvalisuse tagavad kõik kuus etappi: planeerimine ja nõuded, projekteerimine, arendamine, testimine, avaldamine ja hooldus. Näiteks hõlmab funktsionaalsete nõuete kogumine kavandamisetapis ka turvanõudeid. Või siis hõlmab projekteerimisetapp arhitektuuri riskianalüüsi tegemist.

Praegu on saadaval palju turvalisi SDLC mudeleid. Kuid tähelepanuväärsemad nendest on NIST turvaline tarkvaraarenduse raamistik ja Microsofti turvalise tarkvaraarenduse elutsükkel (MS SDL).

Laiemas plaanis tähendab turvalisusest lähtuv arendustegevus kogu arenduse elutsükli vältel spetsiaalse turbemeeskonna olemasolu. See meeskond jälgib turbepoliitikat, arendusprotsesse ja täidab turbekontrolli ülesandeid, tegeledes näiteks haavatavuste haldamisega. Seetõttu on oluline tagada töötajatele piisav haridus ja koolitus. Lõppude lõpuks on haridusel ja teadlikkusel suur roll turvalisusest lähtuva arendamise tõhususes.

Üks viis selle saavutamiseks on turvalise kodeerimise tavasid piisavalt hästi mõista Turvalised kodeerimispraktikad viitavad sellistele aspektidele nagu sisendi valideerimine, juurdepääsu kontroll, andmebaaside turvalisus, krüptograafiline turvalisus ja palju muud. Kuid üldiselt tähendab turvaline kodeerimine järgmist.

Pealegi, nagu enamik küberturvalisuse meetmeid, on ka turvalisusest lähtuv arendus pidev protsess. Seetõttu on kogu arendusmeeskonna jaoks oluline end arengutega kursis hoida. Ükskõik, kas otsitakse CVE üksikasju või võetakse kasutusele uus metoodika, et lähtuda arengustegevuses uuematest tehnoloogiatest (nt pilvandmetöötlusest), on värske info turvalisusest lähtuvas arenduses võtmetähtsusega.

Hoolimata eeltoodust ei ole teenus GSuite for Email kindlasti kohustuslik (kuigi me soovitame seda). Lisaks suudab C-YBER rakendada e-posti turvalisust ka kõigi teiste e-posti teenuse pakkujate puhul. Seega, mida te ootate, võtke meiega juba täna ühendust!

Kuidas saab C-YBER teid aidata?

C-YBER-is tegutseb kogenud spetsialistide meeskond, kes on valmis vastama teie konkreetsetele nõudmistele. Meie teenused tagavad, et teie organisatsioon saab parimat turvalisusest lähtuvat arendustegevust. Meie meeskond saab hõlbustada turvalisusest lähtuvat veebiarendust, mobiilirakenduste arendamist ja turbest lähtuvaid iseseisvate rakenduste arendusteenuseid.

Niisiis, helistage meile telefonil (+372) 602 3532. Võite meile ka kirjutada aadressil info@c-yber.ee.