Küberturbelahendused

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

1. Tulemüürid: Tulemüür on võrgu turvasüsteem, mis jälgib ja kontrollib sissetulevat ja väljaminevat võrguliiklust etteantud turvareeglite alusel. Tulemüürid loovad barjääri turvatud ja kontrollitud sisevõrkude ning välisvõrkude, näiteks Interneti, vahele.

2. Viiruse-/Pahavaratõrjetarkvara: Viiruse-/pahavaratõrjetarkvara kasutatakse pahavara, sealhulgas viiruste, troojalaste, usside, lunavara, nuhkvara, reklaamvara ja muude ohtude ennetamiseks, tuvastamiseks ja eemaldamiseks.

3. Sissetungi Tuvastamise Süsteemid (IDS) / Sissetungi Ennetamise Süsteemid (IPS): IDS/IPS süsteemid jälgivad võrguliiklust kahtlaste tegevuste suhtes ja annavad hoiatusi. Mõned süsteemid (IPS) võivad samuti aktiivselt neid tegevusi blokeerida või ära hoida.

4. Virtuaalsed Privaatvõrgud (VPN): VPN pakub kasutajatele turvalist Interneti-ühendust isegi turvamata võrkudes. Kõik saadetud või vastuvõetud andmed on krüpteeritud, vähendades volitamata juurdepääsu ohtu.

5. Krüpteerimine: Krüpteerimistarkvara teisendab andmed krüptogrammiks, mida saavad lugeda ainult inimesed, kellel on juurdepääs salajasele võtmele või paroolile.

6. Kahefaktoriline Autentimine (2FA): 2FA kinnitab kasutaja identiteeti kahe erineva teguri abil, tagades turvalisema autentimise.

7. Turvateabe ja Sündmuste Haldamise (SIEM) Süsteemid: SIEM-süsteemid pakuvad turvahoiatuste analüüsi reaalajas, kogudes ja koondades logiandmeid.

8. Lõppseadmeturve: Lõppseadmeturvalisus kaitseb iga lõpp-punkti võrgus võimalike ohtude eest, hõlmates sülearvuteid, lauaarvuteid, mobiilseadmeid jne.

9. Andmekaotõrje (DLP) Tarkvara: DLP-tarkvara takistab tundliku teabe saatmist väljaspoole võrku, blokeerides või paigutades karantiini andmeid puhkeolekus, liikumises või kasutamisel.

10. Turvalised Veebilüüsid: Turvalised veebilüüsid kaitsevad võrguturbeohtude eest, jõustades ettevõtte turvapoliitikat ja filtreerides pahatahtlikku Interneti-liiklust.

Küberturvalisuse Lahenduse Juurutamine:

1. Turvalisuse Hindamine: Hindame organisatsiooni turvalisust, analüüsides andmete tüüpe, kasutatavat riist- ja tarkvara ning kehtivaid turvameetmeid. Teostame riskianalüüsi võimalike haavatavuste ja ohtude tuvastamiseks.

2. Planeerimine ja Projekteerimine: Määratleme vajadused ning valime õige riistvara, tarkvara ja teenused vastavalt organisatsiooni nõuetele. Kavandame integreerimise olemasolevatesse süsteemidesse.

3. Konfigureerimine: Seadistame valitud küberturvalisuse lahendused vastavalt organisatsiooni konkreetsetele nõuetele, hõlmates tulemüüri reeglite, VPN-i ja 2FA seadistamist.

4. Paigaldamine ja Integreerimine: Paigaldame riist- või tarkvarakomponendid ning integreerime need olemasolevate süsteemidega tagamaks tõrgeteta toimimine.

5. Testimine: Viime läbi põhjaliku testimise, hõlmates läbistustestimist ja haavatavuste otsingut, et tagada süsteemide ootuspärane toimimine.

6. Koolitus: Õpetame töötajatele uute süsteemide kasutamist, käsitlemist ja turvahoiatustega toimetulekut.

7. Hooldus ja Jälgimine: Pakume pidevat hooldust ja jälgimist, hoides tarkvara ajakohasena ning monitoorime süsteemi ebatavalise tegevuse suhtes.

8. Reageerimine ja Taastamine: Oleme valmis turvarikkumisteks, rakendame intsidentidele reageerimise plaani, isoleerime mõjutatud süsteemi ja taastame kaotatud andmed.

9. Ülevaatus ja Värskendamine: Korraldame regulaarseid ülevaatusi ja uuendusi, kohandades süsteeme vastavalt arenevatele ohtudele.

Juurutamise Ajagraafik:

  • Turvalisuse Hindamine: Mõnest päevast mitme nädalani.
  • Planeerimine ja Projekteerimine: Nädalast mõne kuuni.
  • Konfigureerimine, Paigaldamine ja Integreerimine: Mõnest päevast mitme kuuni sõltuvalt lahenduse keerukusest.
  • Testimine: Mõned nädalad.
  • Koolitus: Mõnest päevast mõne nädalani.
  • Hooldus ja Jälgimine, Reageerimine ja Taastamine, Ülevaatus ja Värskendamine: Kogu süsteemi eluea jooksul.

Lõpetuseks: Küberturvalisuse lahenduse juurutamine nõuab põhjalikku planeerimist, testimist ja koolitust. Koostöö professionaalidega aitab tagada süsteemi tõhusa kaitse küberohtude vastu. Võtke meiega ühendust aadressil info@c-yber.com küsimuste korral. Oleme valmis teid abistama!