Acunetix võrdluses teiste haavatavuse skanneritega

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

Rääkisime varem veebihaavatavuse skannerite olulisusest. Kirjeldasime ka mõningaid Acunetixi pakutavaid teenuseid. Kuid kuidas võrrelda Acunetixit teiste veebihaavatavuse skanneritega? Vaatame lähemalt.

Sucuri

Sucuri on tasuta pahavara ja turvalisuse skanner. Veebileht võimaldab teil kiiresti teha pahavara, mustas nimekirjas oleku, süstitud rämpsposti jms testi. Sisestage lihtsalt oma veebileht ja Sucuri loetleb kõik tuvastatud pahavara, SQL-i süstid, pahatahtlikud muudatused veebilehe sisus, serveri sisemised vead ja veebilehe aegunud taustprogrammid. Samuti kontrollib see veebilehe olekut mustades nimekirjades, sealhulgas Google Safe Browsing, McAfee, Sucuri Labs, ESET, PhishTank, Tandex, Opera jne.

Kui kasutaja soovib täielikku skannimist, saate veebilehel registreerida teenuse kasutajaks.

Qualys

See on SSL-serveri test. Qualys testib teie veebilehte SSL-i / TLS-i valede konfiguratsioonide ja haavatavuste osas. Teenus pakub teile üksikasjalikku analüüsi, mis muuhulgas sisaldab aegumiskuupäeva, üldist hinnangut, protokolli dialoogi simulatsiooni, protokolli üksikasju, BEAST-i, krüpteerimise algoritmi jne.

Qualys sisaldab ka veebilehe haavatavuse skannerit. Qualysi tasuta skanner testib selliseid probleeme nagu OWASP-i veebirakenduste auditeerimine, puuduvad tarkvara parandused ja SCAP-i järgimine.

Mozilla Observatory

Organisatsiooni Mozilla Foundation asutatud teenus Mozilla Observatory on veebipõhine haavatavuse skanner. Mozilla Observatory testid jagunevad 4 ossa: HTTp Observatory, TLS Observatory, SSH Observatory ja kolmandate osapoolte testid. Teisisõnu, tööriist valideerib veebilehte OWASP-i päise turvalisuse ja TLS-i parimate tavade alusel. Lisaks teostab Mozilla Observatory kolmandate osapoolte teste High-Tech Bridge, SSL Labs, HSTS Preload, Security Headers jne kaudu.

Detectify

Skanner Detectify võimaldab teil kontrollida automaatselt enam kui 1000 teadaolevat turvaauku. See kontrollib teie veebilehte OWASP-i haavatavuse testide suhtes ja selle sisseehitatud alamdomeeni jälgimine analüüsib vaenulikke rünnakuid. Lisaks võimaldab Detectify integreerida turvalisuse skanni selliste tarkvaradega nagu Zapier, Slack ja Jira.

Detectify skann algab serveriteabe hankimisest, jätkates indekseerimise ja sõrmejälgede võtmisega. Sellele järgnevad ekspluatatsioonitestid ja seejärel väljastatakse skanni tulemused.

Detectify pakub 3-tasemelist hinnakujundust: Starter, Professional ja Enterprise. 14-päevase tasuta prooviperioodi käigus võite kasutada kõiki kolme plaani, ilma et peaksite kasutama oma krediitkaarti.

Intruder

Inruder on pilvepõhine haavatavuse skanner. See skanner pakub põhimõtteliselt panga ja valitsuse tasemel turvalisuse skaneerimise mootorit. Intruderi turvakontroll hõlmab puuduvaid tarkvaraparandusi, valesid konfigureeringuid, SQL-i süstimist ja XSS-i probleeme, CMS-i probleeme jne.

Lisaks integreerub Intruder selliste tööriistadega nagu Slack ja Jira ning pilveteenuse pakkujatega AWS, GCP, Azure. Teenusel on 30-päevane tasuta prooviversioon.

UpGuard

UpGuard sisaldab erinevat tüüpi teste:

 1. Õngitsemine ja pahavara.
 2. Veebilehe turvariskid.
 3. Võrgu turvalisus.
 4. E-posti riskid.
 5. Brändi kaitse.

The service is a free vulnerability scanner that tests against over 40 high severity security vulnerabilities and popular CVEs. UpGuard will scan for attacks such as man-in-the-middle attacks, cross-site attacks, email attacks, malware infections, domain hijacking attacks.

Probe.ly

See on peamiselt arendajatele mõeldud tööriist ja töötab virtuaalse turvaspetsialistina. Probe.ly on võimeline läbi viima OWASP-i 10 levinuma ohu skaneeringut, kontrollima PCI-DSS, ISO27001, HIPAA ja isegi GDPR-i vastavust.

Pentest-Tools

Teenus sisaldab terviklikku tööriistakomplekti, mis hõlmab teabe kogumist, CMS-i testimist, veebirakenduste testimist, infrastruktuuri testimist ja SSL-i testimist.

Pentest-Tools võimaldab teil teostada kuni 2 tasuta täielikku skannimist. Nende aruanded sisaldavad üksikasju SQL-i süstimise, lähifaili süstimise, XSS-i ja OS-i käskude süstimisega seotud haavatavuste kohta.

ScanMyServer

ScanMyServer on samuti tasuta tööriist, millega saab otsida levinumaid haavatavusi. See võimaldab teil teha PHP-koodi süstimisteste, kontrollida XSS-i rünnakuid, SQL-i ja pimeda SQL-i süstimise rünnakuid, HTTP-päise süstimisteste jne. Selle teenuse proovimiseks peate oma veebilehele lisama HTML-märgise.

Ent millised on Acunetixi võimalused?

Loodetavasti olete nüüd saanud ligilähedase ülevaate erinevatest pakutavatest veebiturvalisuse skanneritest. Ent kuidas on lood Acunetixiga? Mis eristab Acunetixit teistest? Järgnevalt info, mida peaksite teadma.

Kordame üle, et Acunetix on automatiseeritud veebirakenduste turvalisuse testimise tööriist. See võimaldab teil veebirakendusi kontrollida paljude haavatavuste osas.

Kuidas Acunetix töötab

Acunetix DeepScan analüüsib kõiki veebilehe linke. See hõlmab linke, mis on dünaamiliselt loodud JavaScripti kaudu, linke, mis leitakse failidest robots.txt ja sitemap.xml. Lisaks hangib Acunetix AcuSensor Technology veebirakenduste kataloogis saadaolevate failide loendi. See lisab indeksi väljundisse failid, mida robot ei leidnud. AcuSensor kontrollib ka faile, millele puudub Internetist juurdepääs, näiteks web.config.

Kui indekseerimise protsess on lõpule viidud, teostab Acunetix igal lehel sisuliselt terve rea haavatavuse kontrolle. Teisisõnu üritatakse jäljendada häkkerit.

Automatiseeritud skaneerimise etapis analüüsib Acunetix igal lehel sisestusandmeid aktsepteerivaid alasid. Seejärel testitakse kõiki võimalikke sisendi variante.

Pärast automatiseeritud skaneerimise etappi teatatakse skannimise tulemused. See sisaldab avastatud nõrkuste loetelu. Iga haavatavuse tulemuse juures kirjeldatakse üksikasju, näiteks kasutatud POST-andmed, mõjutatud üksust, serveri HTTP-vastust jne. Kui kasutusel on AcuSensor Technology, loetletakse ka lähtekoodi rea number, aktiivsusjälg / mõjutatud SQL-i päringu üksikasjad.

Muidugi sisaldavad skannimise tulemused ka soovitusi nende haavatavuste parandamiseks.

Acunetix pakub ka võimalust genereerida erinevat tüüpi aruandeid. Need varieeruvad kokkuvõtlikust aruandest, arendaja aruandest kuni erinevate vastavusaruanneteni, näiteks PCI DSS / ISO 270001.

Teil on võimalik otsida ka konkreetseid haavatavusi

Acunetix pakub mitut eri tüüpi skaneeringuid. Nende seas on:

 1. Täis-skaneering: nagu nimetusest nähtub, viib see läbi põhjaliku skannimise, mis testib veebirakenduste kõrge, keskmise ja madala ohtlikkusega haavatavusi. 
 2. Suure riskiga haavatavused: otsitakse suure mõjujõuga, kergesti kasutatavaid turvaauke.
 3. XSS-i haavatavused: testid saidiülese skriptimisega seotud haavatavuste leidmiseks.
 4. SQL-i süstimise haavatavused: testitakse SQLi-veebirakenduste haavatavuste leidmiseks.
 5. Nõrgad paroolid: otsitakse nõrkade või vaikimisi veebirakenduste paroolide olemasolu.
 6. Ainult indekseerimine: teeb indekseerimise. See otsib veebirakendusest lingid ja sisendid.
 7. Pahavara skaneering: kontrollib pahavara töödeldud faile.

Acunetix sisaldab ka võrgu haavatavuse kontrollimise protsessi. Acunetixi sõnul: “Veebilehe auditi käigus viib Acunetixi veebiversioon läbi veebilehe serveri võrguturbe auditi. See võrgu turbekontroll tuvastab skannitud serveris töötavad teenused, käivitades süsteemis portide skannimise. Acunetix teatab opsüsteemi ja tarkvara hosti tuvastatud teenustest. Selle protsessi käigus tuvastatakse ka troojalased, kes võivad serveris varitseda.

Võrguskannide osas pakub Acunetix täielikku võrgu skannimist, kasutades turvalisi kontrolle, ja täielikku võrguskannimist, mis sisaldab agressiivseid kontrolle. Muidugi saate skaneeringut kohandada ka oma vajadustele vastavaks.

Pakume veel palju enamat

Võib-olla olete oma ettevõtte veebiturvalisusega juba mõnda aega tegelenud. Võib-olla soovite lihtsalt oma praeguseid veebiturbe vajadusi täiustada. Põhjusest olenemata on Acunetix üks tööriist, millest teie tööriistakomplektis kasu on.

Kui eelnev ülevaade teid ei veennud, kirjutage meile julgesti aadressile info@c-yber.ee või helistage telefonil (+372) 602 3532.

Teenused: